hamburger icon
close menu icon
MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY TRUSO

6 miejsce Kacpra Lewalskiego na Mistrzostwach Świata U20 w Nairobi (Kenia)

image

Kacper Lewalski szóstym zawodnikiem na świecie na dystansie 800 metrów. Na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata U20 zawodnik MKS Truso Elbląg zajął szóste miejsce w finałowym biegu na tym dystansie.

W czwartek eliminacje, w sobotę dramatyczna walka o awans do finału. Co najważniejsze, zakończona sukcesem. I wreszcie w niedzielę, w ostatnim dniu rozgrywanych w Nairobi (Kenia) mistrzostw świata U20 w lekkiej atletyce wielki finał. Reprezentujący Polskę Kacper Lewalski startował z zewnętrznego toru.

Finałowy bieg na 800 metrów przyniósł dużo emocji. Już po starcie uformowała się pięcioosobowa grupa, która walczyła o medale. Niestety Polaka w niej nie było, grupka której przewodził, straciła cenne metry w walce o medale. Kacper Lewalski musiał stoczyć heroiczny bój o szóste miejsce. Ale tego nie dał sobie wydrzeć. Na metę wpadł szósty z czasem 1,49,41 min.

Bieg na 800 m wygrał Kenijczyk Emmanuel Wanyonyi, ustanawiając rekord mistrzostw świata (1:43:76). Drugi był Algierczyk Mohamed Ali Gouaned (1:44:45), a trzeci Kenijczyk Noah Kibet (1:44:88).

Sebastian Malicki / portel.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda